Realizacja Zamówienia

REALIZACJA ZAMÓWIENIA

Zamówienia realizowane są i wysyłane w ciągu 24 godzin od otrzymania płatności. Zamówienia złożone w weekendy i święta oficjalne będą realizowane i wysyłane w najbliższy dzień roboczy. Zazwyczaj posiadamy asortyment wszystkich lub większości produktów oferowanych przez Bobbelię, jednakże zdarza się wyczerpanie danego produktu i w takiej sytuacji lub okolicznościach dostawa może ulegać opóźnieniu. W idealnej sytuacji, kiedy posiadamy asortyment, dostawy są przygotowane w ciągu 24 godzin od otrzymania płatności, w sytuacji braku asortymentu dostawy mogą potrwać 2-3 dni dłużej. Bez względu na okoliczności powiadomimy Państwa z wyprzedzeniem. Podsumowując, jeżeli asortyment jest dostępny wówczas dostawy trwają około 5-6 dni roboczych natomiast w przypadku braku asortymentu , dostawa może przedłużyć się do 6-9 dni roboczych.

PŁATNOŚCI

Preferujemy płatności online na nasze konto bankowe. Akceptujemy również płatności za pomocą PayPal i Cards. Prosimy pamiętać, że Państwa zamówienie nie będzie realizowane do chwili otrzymania powiadomienia o płatności od naszego banku.

-Przelew bankowy: Płatność musi zostać potwierdzona w ciągu 5 dni od daty złożenia zamówienia. W przypadku braku płatności w wymienionym terminie, zamówienie jest automatycznie anulowane. Dokonując przelewu bankowego należy podać numer referencyjny zamówienia, Państwa imię i nazwisko oraz jeśli to możliwe adres. Przelewy bankowe zazwyczaj trwają około 4-5 dni roboczych zanim pojawią się na naszym koncie bankowym. Przelewy międzynarodowe spoza Unii Europejskiej mogą potrwać trochę dłużej!

Nasze dane bankowe:
Nazwa Banku: ING BANK N.V.
Nazwa konta: Hagardhs B.V.
Numer konta: 7548888
IBAN – NL 68 INGB 0007 5488 88
BIC / SWIFT code – INGBNL2A

Paypal: Możecie płacić bezpiecznie poprzez swoje konto PayPal używając wybranych opcji; przelew bankowy, karta debetowa lub kredytowa. Akceptujemy Visa, Visa Electron i MasterCard. Państwa dane będą zarządzane i zidentyfikowane przez PayPal. Jeżeli posiadacie już Państwo konto PayPal, możecie skorzystać z niego do opłacenia zamówień. Płatności PayPal zazwyczaj zajmują około 5-7 dni zanim pojawią się na naszym koncie bankowym.

-Karty: Pracujemy razem z Shopify i dlatego korzystamy z usług Stripe spółki, która akceptuje płatności przez Internet osób prywatnych i firm kartami Visa, Mastercard i American Express. Dane Państwa karty oraz dane prywatne nie są udostępniane i lub zapisywane, jest to zabezpieczone zgodnie z normami UE w celu zapobiegania oszustwom podczas płatności online. Płatności poprzez Stripe zazwyczaj zajmują około 5-7 dni zanim pojawią się na naszym koncie bankowym.

OPCJE WYSYŁKI

Pracujemy z kurierem TNT w Holandii / Polska, dostępne są następujące opcje wysyłki, chyba, że zaznaczono inaczej:

– Standard Economy Express (zajmuje około 2-4 dni roboczych dostawy na terenie Unii Europejskiej i około 6-8 dni roboczych dostawy poza Unię Europejską)

KOSZTY WYSYŁKI

Opłaty transportowe są różne w zależności od rozmiaru opakowania, wagi, miejsca przeznaczenia i metody transportu, chyba, że zaznaczono inaczej, cena za transport może zostać wliczona do oferty.

SZCZEGÓLNE ADNOTACJE I TRANSPORT POZA UNIĘ EUROPEJSKĄ

– Nie wysyłamy na PO Boxes.
– Prosimy o zwrócenie uwagi: obecnie jesteśmy przygotowani na dostawy na obszarze Unii

Europejskiej. Jednakże nasza oficjalna firma logistyczna  TNT w Holandii oferuje globalne rozwiązania logistyczne, zawsze możemy zorganizować wysyłkę zamówień do innych krajów spoza Unii Europejskiej. Należy jednak pamiętać, że do kosztów usługi do krajów/miejsc spoza Unii Europejskiej TNT może doliczyć około 5% – 10% oraz za dodatkowe koszty związane z podatkami typu cło, opłaty importowe zgodnie z przepisami danego kraju. Informacje dotyczące tych podatków można sprawdzić online lub u lokalnych władz podatkowych. W przypadku pytań i wątpliwości możemy sprawdzić te kwestie wspólnie drogą emailową:  bobbeliapolska@hagardhs.com

ADRES WYSYŁKI WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

Państwa adres wysyłki może nie zostać sprawdzony przez nasz system pod kątem bezpieczeństwa i zagwarantować najlepszego terminu dostawy. Nie posiadamy pakietu weryfikacji adresu, który sprawdza lub zawiera wszystkie ważne adresy z krajów Unii Europejskiej a nawet spoza Unii. Z tego względu opieramy się na Państwa dokładności odnośnie podanego nam adresu wysyłki. Kopiujemy i wklejamy Państwa adres podany podczas tworzenia

Państwa konta. Możecie zostać poproszeni o zmianę adresu wysyłki, jeżeli adres nie został rozpoznany. W przypadku jakichkolwiek problemów z ważnością adresu prosimy o email do nas: bobbeliapolska@hagardhs.com  podając pełne imię i nazwisko oraz stacjonarny numer kontaktowy.

CENY I PODATKI

Obywatele i mieszkańcy krajów Unii Europejskiej zobowiązani są do płacenia VAT. Jeżeli nie jesteście Państwo obywatelami lub mieszkańcami krajów Unii Europejskiej, ale adres dostawy jest w kraju należącym do Unii jesteście zobowiązani do zapłacenia VAT. Obywatelom i mieszkańcom krajów spoza Unii Europejskiej może przysługiwać zwrot VAT, zgodnie z Prawem Podatkowym Unii Europejskiej i lub Prawem Podatkowym Holandii. VAT naliczany jest zazwyczaj z góry podczas wystawienia faktury, zatem obywatele i mieszkańcy krajów spoza Unii

Europejskiej pamiętajcie, iż możemy domagać się zwrotu Waszego VAT; w celu realizacji niniejszego, będziemy musieli złożyć Państwa dowód zakupu, którym jest oryginalna faktura (generujemy ją z naszego systemu) oraz będziemy musieli załączyć dowód dostawy na Państwa adres spoza Unii Europejskiej, dokument ten odbierzemy od firmy kurierskiej realizującej dostawy na Państwa adres, potwierdzenie otrzymamy jedynie w przypadku pozytywnej dostawy.

Księgujemy wszystkie zwroty VAT pod koniec kwartału, co 3 miesiące, a otrzymanie zwrotu zajmuje zazwyczaj około 1-2 miesięcy lub czasami dłużej. Prosimy pamiętać, że możemy zaksięgować Państwa zwrot VAT jedynie zgodnie z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi zwrotu VAT i lub pozytywną decyzją urzędu skarbowego Holandii, zatem, jeżeli z jakiegokolwiek powodu Państwa zwrot zostanie odrzucony, nie ponosimy odpowiedzialności za tę kwestię, realizujemy usługę dla Państwa jako naszą wdzięczność za zakupy z nami. Oczywiście, jeżeli otrzymamy zwrot, wydamy Państwu kod rabatowy na taką samą kwotę i wyślemy emailem w formie vouchera podarunkowego do zrealizowania przy następnych zakupach u nas. Mamy nadzieję, że w jasny sposób wyjaśniliśmy zasady zwrotu VAT, w przypadku pytań lub niejasności prosimy o email do nas;  bobbeliapolska@hagardhs.com

BOBBELIA – HAGARDHS B.V. ZWROTY I WYMIANA

W przypadku wysyłki niewłaściwego zamówienia, możecie Państwo zwrócić wszystkie nieużywane, nieuszkodzone produkty zakupione online z Bobbelia w ciągu 3 dni (bez wyjątków) od otrzymania dostawy w celu wymiany za kwotę zakupu. Produkty zostaną sprawdzone w naszym centrum serwisowym, jeżeli stwierdzimy, że produkt był używany, posiada zarysowania w wyniku noszenia lub niewłaściwego użytkowania lub tego typu znaki i symptomy, nie zaakceptujemy tego zgodnie z naszą polityką wymiany lub możemy obciążyć Państwa kosztami renowacji. Nasze sklepy NIE sprzedają i nie oferują produktów po renowacji, dlatego w takich sytuacjach musimy być dokładni. Produkty zakupione online można również zwracać do

WYMIANY w dowolnym naszym sklepie korporacyjnym i detalicznym. W przypadku zwrotu pocztą , możecie Państwo zapłacić za zwrotną przesyłkę, a my możemy dostosować te koszty do naszej oferty wymiany oraz możemy wysłać wymieniony produkt bez opłat. Opłaty za wysyłkę i koszty manipulacyjne zazwyczaj nie podlegają zwrotom, za wyjątkiem produktów wadliwych lub niewłaściwie wysłanych.

Produkty należy zwracać w oryginalnych opakowaniach łącznie z fakturą i lub wszelkimi załączonymi do przesyłki naklejkami i lub dokumentami oraz ze wszystkimi akcesoriami, dodatkowymi połączeniami i całą zawartością przesyłki. Baterie, paski (plastikowe, skórzane lub metalowe) oraz produkty o obniżonej cenie (obniżona cena detaliczna, specjalne promocje, wyprzedaże, etc) traktowane są jako; Sprzedaż Końcowa;

Produkty ze Sprzedaży Końcowej nie podlegają refundacji, wymianie i zamianie na gotówkę chyba, że jest to wymagane prawem, lub produkt jest uszkodzony lub wybrakowany w momencie dostarczenia. W idealnym przypadku należałoby odmówić przyjęcia dostawy, jeżeli istnieje podejrzenie uszkodzenia z winy firmy kurierskiej, wykonać zdjęcie i przesłać emailem do nas do rozpatrzenia w naszej spółce logistycznej. Zawsze opłacamy ubezpieczenie, szczególnie w przypadku zamówień na nasze szwajcarskie zegarki, zatem, jeżeli otrzymacie Państwo zniszczone pudełko z ewidentnej winy firmy kurierskiej, należy odmówić przyjęcia dostawy, wykonać zdjęcie przesyłki i wysłać do nas email, abyśmy mogli domagać się odszkodowania od naszej firmy kurierskiej. Prosimy pisać do nas na adres: bobbeliapolska@hagardhs.com w celu wyjaśnieni sprawy załączając zdjęcia.

JAK DOKONAĆ ZWROTU WYMIANY

Prosimy pisać do nas email na adres: bobbeliapolska@hagardhs.com podając pełne imię i nazwisko, numer zamówienia oraz powód wymiany razem z załączonymi zdjęciami, jeśli konieczne, numerem kontaktowym dając nam 1-2 dni robocze na skontaktowanie się z Państwem. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie dla Państwa.

WADLIWE LUB NIEWŁAŚCIWE PRODUKTY

Jeżeli produkt posiada znaczną wadę fabryczną po wyjęciu z pudełka (np., produkt ma brakujące części, etc.) albo otrzymaliście niewłaściwy produkt, wymienimy go. Prosimy o email na adres: bobbeliapolska@hagardhs.com podając powyższe szczegóły i najlepiej będzie jeżeli załączycie Państwo zdjęcia jako dowód w przypadku produktu zepsutego po wyjęciu z pudełka, wtedy możemy zwrócić się do firmy transportowej z żądaniem rekompensaty z naszego ubezpieczenia. Jeżeli brakuje czegoś wyślemy bez opłat.

W przypadku wysłania niewłaściwego lub niekompletnego zamówienia, jest to nasza wina, wymienimy zamówienie lub wyślemy brakujące części. W takim przypadku nie poniesiecie żadnych dodatkowych kosztów. Możemy również wydać Państwu punkty na zakupy w Bobbelia lub przekazać je w formie prezentu rodzinie lub przyjaciołom.

Krótko mówiąc: jeżeli popełniliśmy błąd, usiądźcie wygodnie i zrelaksujcie się, a my załatwimy sprawę i to na Waszą korzyść. Jeżeli nasza firma wysyłkowa popełniła błąd, wówczas także usiądźcie wygodnie i zrelaksujcie się, załatwimy sprawę, a za niedogodności wydamy punkty na zakupy do wykorzystania w naszym sklepie.

Cenimy Państwa, szanujemy i chcemy, abyście byli zadowoleni z podjętej decyzji zakupów u nas w Bobbelii.

POLITYKA ZWROTÓW ONLINE W OKRESIE ŚWIĄT

Polityka zwrotów w okresie świąt nie obejmuje zwrotów sprzedanego produktu. 3 dniowa polityka zwrotu może zostać wydłużona do 15 stycznia następnego roku w przypadku zakupów online do 20 grudnia. Nie pracujemy w Bobbelia – Hagardhs B.V. w okresie świąt od 21 grudnia do 11 stycznia.

GWARANCJA I INNE KWESTIE

Zakupy u nas, w szczególności szwajcarskich zegarków, posiadają kartę gwarancyjną ważną na okres opisany w informacji o produkcie. Wszystkie sprzedawane przez nas zegarki są oryginalne, nowe i autentyczne pochodzące z produkujących firm.

Żywotność baterii: Gwarantujemy działanie baterii w modelach kwarcowych do około 12 miesięcy. Jeżeli bateria wyczerpie się przed okresem 12 miesięcy od daty zakupu, będzie nam przykro, wymienimy ją bez opłat, a jeżeli mieszkacie daleko, zaproponujemy cenę specjalną na następne zakupy. Prosimy o e-maile do nas:  bobbeliapolska@hagardhs.com  w celu dalszego omówienia.

Zegarki automatyczne: Zakładamy, że znany jest mechanizm zegarków Automatycznych. Mówiąc wprost, kiedy nosisz zegarek, a ramię wykonuje ruchy, zegarek nakręca się automatycznie (proszę pamiętać, że stare modele zegarków, które mieliśmy, nakręcamy ręcznie, a zegarki automatyczne nakręcają się podczas ruchu ramienia). Należy zatem nosić zegarek, żeby działał.

Większość zegarków automatycznych z naszych kolekcji posiada rezerwy energii na 10-12 godzin, (chyba, że podano dłuższe rezerwy energii) co oznacza, że zegarek można nosić w dzień i w nocy, jeżeli odłożysz go, będzie działał, ale należy ponownie go nałożyć następnego dnia. Jeżeli nie, zegarek może zatrzymać się. Nie oznacza to, że jest zepsuty, należy jedynie potrząsnąć nim delikatnie i nałożyć, zacznie działać ponownie, może zaistnieć potrzeba uregulowania godziny/daty. Przegląd zegarka Automatycznego może być potrzebny raz na 5 lat, w zależności od użytkowania, zużycia i warunków pogody. Zazwyczaj, zegarki Automatyczne działają w Europie bez zarzutu przez dłuższy czas w porównaniu z Azją, gdzie występuje wysoka wilgotność.

Paski skórzane i inne produkty skórzane z naszych kolekcji: Żywotność pasków skórzanych do zegarków, torebki skórzanej, pasków oraz innych produktów skórzanych z naszej kolekcji zależy od użytkowania i dbałości. W przypadku niektórych, produkty skórzane służą parę lat, dla innych zużywają się w ciągu 1-2 lat (możliwe w klimatach o wysokiej wilgotności szczególnie w odniesieniu do pasków do zegarków). Paski skórzane i produkty skórzane nie posiadają żadnych gwarancji.

Bransoletki ze stali nierdzewnej: Większość bransoletek ze stali nierdzewnej służy długo, naprawdę długo. Należy jedynie zadbać o nie od czasu do czasu czyszcząc zegarek i jego bransoletkę wilgotną szmatką. Nie używać silnych chemikaliów, raczej wodę i miękką szmatkę.

 

ORDER PROCESSING
Orders are processed and shipped within 24 hours of receiving payments. Orders placed on weekends and official holidays will be processed and shipped on the following business day. Usually we have stocks of all or most of the items displayed on our Bobbelia, however, at times, we may run out of stock, therefore, under such situations and or circumstances, the delivery maybe delayed. Ideally, when we have stocks, deliveries are prepared within 24 hours from receiving payments and in situations where we may not have stocks, deliveries could take up to 2-3 days more. Whatever be the situation, we will surely notify you upfront. To summarise, when we have stocks deliveries could take around 5-6 business days to reach you and just in case when we don’t have stocks in hand, it could take at most 6-9 business days.

PAYMENTS
We prefer online payments to our bank account. However, we also accept payments via PayPal and Cards. 
Please note that; your order will not be processed until we have received notification of your payment from our bank.

-Bank transfer: Payment must be confirmed within 5 days of the date your order is placed. If payment is not received within the due date, your order will be automatically cancelled. In the bank transfer, it has to be specified the reference number of your order as well as your name and surname and if possible your address as well. Bank transfers usually take around 4-5 business days to appear in our bank account. International transfers from outside the European Union may take a bit longer! 

Our banking details are;

Bank Name: ING Bank N.V.
Account name: Hagardhs B.V.
Account number: 7548888
IBAN – NL68 INGB 0007 5488 88
BIC / SWIFT code -INGBNL2A

-Paypal: Through your PayPal account you can pay safety using your preferred options; bank transfer, debit card or credit card. We should be ideally able to accept Visa, Visa Electron and MasterCard. Your data will be managed and identified solely by PayPal. If you already have a PayPal account, you can use it to pay for your orders. PayPal payments usually take around 5-7 days to appear in our bank account. Our PayPal ID is: store@hagardhs.com 

-Cards: We work together with Stripe a company that allows both private individuals and businesses to accept payments via Visa, Mastercard and American Express cards over internet. Your card details and privacy is not shared and or saved with us, rather, its safe and secured as per the EU privacy norms designed to prevent online payment related frauds. Payments via Stripe usually take around 5-7 days to appear in our bank account. 

SHIPPING OPTIONS
Orders are either shipped from our studio in Amsterdam, with TNT courier in The Netherlands or from our studio in Poland, with EMS Speed Post, these following shipping options are available, unless otherwise specified:

– Standard Economy Express (takes around 4-5 business days for deliveries in European Union and maybe around 6-8 business days for delivery outside the European Union) 

SHIPPING COST
Shipping charges may vary depending on the package size, weight, destination and shipping method, unless otherwise mentioned, where the price for shipping may be included in the offer.

SPECIAL NOTE AND SHIPPING OUTSIDE EUROPEAN UNION
– We do not ship to PO Boxes.
– Please note: as of now we are fully organised with shipping within European Union. However, since our official logistics company TNT, in The Netherlands provide a global logistics solution, we can always organise to send orders to all other countries out of European Union. Therefore, please keep in mind, that, for countries/destinations outside of the European Union, TNT may charge you around 5% – 10% as their service costs and additional costs for taxes such as custom and import duties as per the tax rules and regulations of your Country. To get an idea about these taxes, you may check these online or with your local tax authorities. And of course, if you have any questions and or concerns, you are welcome to check with us about these matters over email: 
store@hagardhs.com

SHIPPING ADDRESS DISCLAIMER
Your shipping address may not be checked by our system for security reasons and to guarantee the best delivery time. We do not have an address verification software package yet, which checks or contains all valid addresses from the European Union States or even outside the European Union States. Therefore, we rely on your accuracy to provide your shipping address. We copy paste your address which you provided when creating your account. You may be asked to change your shipping address if this address is not recognised. Should you have any problems with the address validation, please email us at; store@hagardhs.com mentioning your full name and provide us with a landline contact number to reach you too.

PRICING AND TAXES
Citizens and Residents of European Union States are bound to pay the VAT. Even if you are not a Citizen and or a Resident of European Union States but, if your delivery address is in any of the European Union Member States, you are bound to pay the VAT. Citizens and Residents outside the European Union States maybe eligible for a VAT refund, conditions apply as per the European Union Tax Laws and Regulations and or The Netherlands Tax Laws and Regulations. VAT is usually charged upfront while invoicing, therefore, for Citizens and Residents who stay outside the European Union States, please make a note that, we may work to claim for your VAT refunds; in order to process this, we will need to submit your purchase proof which is an original invoice (which we generate from our system) and, we will need to also attach the delivery proof to your address outside the European Union, this is the document which we will collect from the courier company who makes the delivery to your address and we can get confirmation, only when the delivery has been successfully made. We file all VAT refunds once every end of the quarter, once in 3 months, and it usually takes around 1-2 months and sometimes more, to get this refund. Please make a note that, we can only file for your VAT refunds, while the decision of approval of this refund is decided by the European Union VAT refund regulations and or The Netherlands Tax department, therefore, if by any chance, if your refund is refused, we should not be held responsible for this matter, after-all, we are doing this service for you as our gratitude to you for shopping with us. And of course, as soon as (if) we get your refund, we will issue you a discount code of the same amount and email this as a gift voucher to you and you can redeem it on your next purchase with us. We hope we have clearly explained the VAT refund essentials, however, if you still have any questions and or concerns, please feel free to email us at; 
store@hagardhs.com

BOBBELIA – HAGARDHS B.V. RETURN & EXCHANGE POLICY
Bobbelia is an eShop from Hagardhs B.V. a private limited company registered with The Chamber of Commerce in The Netherlands. We operate simple, from our studio in Amsterdam in The Netherlands, with a partial stock point close to Warsaw, in Poland, thus, keeping our costs low. We work with very low margins, thus, able to provide you with very competitive prices. This is one reason, we do not accept returns and or make an exchange offer. Remember, often airlines and hotels offer discounted prices with no-refund and no-cancelation policies? Well, we are trying to use a similar strategy, so that, You can enjoy some of ‘Our Finest Creations’ in affordable prices.

However, only in an event if we ship wrong orders to you, You may return any unworn, undamaged merchandise purchased online from Bobbelia within 3 days (no exceptions) of delivery for a full exchange of the purchase price. Items will be inspected upon receiving at our service centre and if we find it was worn or has scratches from wearing or miss-handling or any such signs and symptoms, we will either refuse to accept it under our exchange policy or might charge you an amount to cover the costs of refurbishment. Our stores DO NOT sell and or trade refurbished items, therefore, in such matters, we really have to be precise with you. Merchandise purchased online may also be returned for an EXCHANGE at any of our corporate and or retail store. If returned by mail, you may need to pay for return shipping, and we may adjust those costs in our exchange offer and we may ship any exchanged item free of charge. Shipping & handling fees are usually non-refundable, except for defective or wrongly shipped items.

Items must be returned in their original packaging, including invoice, or any packing, and or stickers and or documents which came along with it, and all accessories, extra links, and anything else that came with the item.

Batteries, straps (plastic, leather, or metal) and reduced priced items (reduced retail price, special promotions, sales etc) are considered ‘Final Sale.’ Final Sale items are non-refundable, non-exchangeable, and may not be redeemed for cash exchange unless required by law, or the merchandise is damaged or defective upon delivery. Ideally you should refuse to accept delivery if you suspect it is damaged by miss-handling by the courier company and make photos of those and email us, so that we can follow up on this with our logistics company. We always pay for insurance from our side, especially for orders for our Swiss Watches, therefore, if you receive a broken box which is clearly miss-handled by the courier company, you must refuse delivery, and make photos of the item and email us, so that, we can claim insurance from our courier company. Please write to us at; store@hagardhs.com to explain this matter along with the photos too. 

HOW TO MAKE A RETURN EXCHANGE
Please email us at; store@hagardhs.com mentioning your full name and order number and the reason why you want to exchange, along with the photos where necessary, and provide us with your landline contact number and allow us 1-2 business days to get back to you. We will surely work out a solution for you.

DEFECTIVE OR WRONG MERCHANDISE
If your merchandise has a significant manufacturing defect right out of the box (e.g., the product has missing parts, etc.) or you have received the wrong merchandise, we’ll be happy to exchange it. Please email us at; store@hagardhs.com mentioning those details and even better please provide with photos to support your say especially if the product is broken straight out of the box, so that, we can forward those to the shipping company to claim our insurance. If there is anything missing, we will ship that to you free of cost.

In an event if we ship out wrong or incomplete order, thats our fault, hence, we will be happy to exchange your order or send out the missing items. You will not be charged any additional shipping fees for such replacement. And we may also issue you credits which you can shop on our Bobbelia or even pass it as gifts to your family and or friends.

In simple words; if we made an error, you sit back and relax and we will sort it for you and that too very well in your favour. And if our shipping company made an error, then too you sit back and relax and we will sort it out for you and, for all this inconvenience, we will issue you shopping credits which you can use to shop in our store.

We value you, respect you and want you to pride with your decision to shop with us, with our Bobbelia 

HOLIDAY ONLINE RETURN POLICY
The holiday return policy does not include returns for sale merchandise. The 3 day return policy may be extended to January 15th of the following year for online purchases made until December 20th. Usually, we at Bobbelia – Hagardhs B.V. are closed for holidays starting December 21st till January 11th.

WARRANTY AND OTHER MATTERS
When you buy from us, especially your Swiss Watch will come with a warranty card valid for the period as described in the product information. All watches sold by us are guaranteed to be original, new and authentic sourced from their principle companies who are manufacturers.
Battery life: We guarantee the battery life for quartz models to be around 12 months. If your battery dies off before these 12 months from the purchase date, we are extremely sorry for that, however, we will be happy to replace it free of cost or if you are located far off, we shall offer you a special price off on your next purchase. Please e-mail us: at 
store@hagardhs.com to discuss this further
Automatic watches: We assume you know the mechanism about Automatic watches. In simple terms, when you wear your watch and your arm makes movements, the watch automatically winds itself (remember those old model watches which we had to wind them manually, with automatic watches, this winding of the watch happens with the movement of your arm). Therefore, you need to wear your watch in order to be sure it keeps running on time. On an average, most of our collections of Automatic watches have a power reserve time of around 10-12 hours, (unless otherwise mentioned about the longer power reserve times) which means, you can wear the watch during the day and at night if you leave it aside, it still keeps running, but you should wear it again the following day. If you don’t, your watch might stop. This does not mean it is damaged, all you will need to do is, shake it softly and wear it again and it will start working again, you might need to re-adjust the time/date. You may need some servicing done of your Automatic watch once in some 5 years, depending upon your usage, wear-and-tear and the weather conditions. Usually, Automatic watches in Europe smoothly run for longer period of time, as compared with Asia, because of the high humidity there.
Leather straps and all other leather items from our collections: The life of your leather strap and or the leather bag, and or the leather belts and any other leather items from our collection depends absolutely upon how you use and care for it. For some, leather products last for several years, whereas, for few, these might get worn out in 1-2 years (happens especially in very high humid climates especially with leather straps for watches). Leather straps and leather products are not covered under any warranties.
Stainless steel bracelets: Most of the stainless steel bracelets last long, really long. You should occasionally take some care with cleaning your watch and it’s bracelet with a moist cloth. Do not use any strong chemicals, rather, just water with a soft cloth.